Dane organizacji

0.0
  1. Home
  2. »
  3. Koło Gospodyń Wiejskich w Glinkach Rafałach
Adres:
Glinki Rafały 15, 06-216 Sypniewo, Gmina Sypniewo, Powiat Makowski, Mazowieckie
Opis:

KGW w Glinkach Rafałach powstało 16.10.2019r.
Jesteśmy młodym kołem dlatego dopiero uczymy się aktywności.
Nasze początki to piknik rodzinny latem 2019 na stadionie gminnym, następnie w listopadzie wycieczka do Wilna dla członków koła za darmo (otrzymana dotacja z ARiMR). Jeszcze w tym samym roku otrzymaliśmy dotację z FS KRUS na promocję zdrowia za którą zakupiliśmy maty relaksujące dla każdego członka. Stary rok 2019 pożegnaliśmy i przywitaliśmy nowy 20120r. balem sylwestrowym na 110 osób w GOK w Sypniewie, jako główni organizatorzy gminnej imprezy.
Zapusty gminne, natomiast zmotywowały nas do wzięcia udziału w konkursie kulinarnym na najlepszą potrawę (polskie sajgonki w sosie kurkowym),oraz upieczenia pączków dla gości w dużej ilości.
Luty 2020 był miesiącem gdzie zorganizowałyśmy dwa spotkania z firmami kosmetycznymi, gdzie można było wypróbować kosmetyków, zrobić sobie profesjonalny makijaż, oraz co ważne dla kobiet nauczono nas jak badać sobie piersi. Z podkreśleniem jakie to dla każdej kobiety ważne. Były nagrody upominki darmowe próbki do testowania.
Luty, marzec i kwiecień to raczej miesiące izolacji z powodu pandemii, ale zdecydowałyśmy wspólnie z samorządem gminnym o szyciu maseczek ochronnych dla wszystkich mieszkańców gminy.
Pompowaliśmy dla chorej Zosi, dla Marcelka wystawialiśmy( i obecnie też to robimy )na licytację nasze maseczki a kwoty ze sprzedaży zasilają konto chorych dzieci. W lipcu 2020 zorganizowaliśmy wycieczkę rodzinną do Giżycka( był rejs statkiem, park dzikich zwierząt). Latem na naszym wiejskim placu organizowaliśmy imprezy plenerowe. W obecnej chwili realizujemy projekt w ramach walki z koronawirusem "Lato w obiektywie na wsi" gdzie każdy z członków miał sesję zdjęciową w plenerze . Ze zdjęć powstał piękny kalendarz na 2020. Pozytywnie oceniono również nasz wniosek w Urzędzie Marszałkowskim na zakup koszulek , zastawy stołowej, grilla itp.

Informacje kontaktowe
Telefon: 609326760

Wyślij wiadomość do organizajci

Wyślij wiadomość do administratora