Dane organizacji

0.0
  1. Home
  2. »
  3. Ogród społeczny Skwerek Obfitości
Adres:
ul. Prusa 72, 07-300 Ostrów Mazowiecka, Powiat Ostrowski, Mazowieckie
Opis:

Mieszkańcy Ostrowi pokazali, że potrafią zmobilizować się do działania. Od listopada 2015 roku trwa projekt, polegający na stworzeniu pierwszego ogrodu społecznego w naszym mieście. Początkowo wszystko znajdowało się na kilku kartkach papieru i w marzeniach sąsiadów z okolic skrzyżowania ulic Bolesława Prusa, Jagiellońskiej i Zwycięstwa.
To właśnie u zbiegu tych ulic znajdowała się opuszczona i zaniedbana działka. Jednak ta przestrzeń okazała się znakomitym miejscem do obudzenia w mieszkańcach poczucia odpowiedzialności za najbliższe otoczenie.
Jednak poprawa estetyki tego miejsca nie była najważniejsza. Dużo większa zmiana dokonała się w nas, w osobach, które ten ogród tworzą. Do momentu utworzenia ogrodu każdy sąsiad żył własnym życiem. Mijaliśmy się na ulicy mówiąc sobie bezpieczne „dzień dobry”. Od pięciu lat jest zupełnie inaczej. Wszyscy mamy jeden wspólny cel, a poprzez wspólną pracę odbudowaliśmy więzi międzyludzkie.
W nasz Skwerek zaangażowani są różni ludzie. Niektórzy mają mniejsze lub większe problemy. To wszystko nie ma jednak znaczenia. Gdy spotykamy się razem przy grillu, potrafimy się świetnie bawić. Słuchamy na żywo gry na akordeonie, śpiewamy do niej piosenki i tańczymy.
Zrealizowaliśmy szereg wydarzeń kulturalnych. Prace mają charakter wieloetapowy i wykonywane są systematycznie. Stworzyliśmy na Skwerku miejsce, które wpisuje się w kulturalną tkankę miasta. Propozycje licznych pikników integracyjnych, różnorodnych warsztatów czy spotkań z ciekawymi ludźmi kierujemy do wszystkich mieszkańców Ostrowi. Zachęcamy do włączenia się zarówno dzieci, dorosłych jak i osoby starsze. Niech zakiełkują nie tylko rośliny, ale także więzi międzyludzkie!

Wyślij wiadomość do organizajci

Wyślij wiadomość do administratora